Serince Çiğ Köfte Kimin, Serince ÇiğKöftenin Sahibi Kim?

Serince Çiğ Köfte Kimin, Serince ÇiğKöftenin Sahibi Kim?

2005 yılında kurulan, ocak 2023 itibari ile bayi sayısı 400'e ulaşan ve yaklaşık 900 kişi istihdam eden Serince Çiğ Köfte'nin sahibi Ramazan Bilgindir. 

Ramzan Bilgin Kimdir?

Anadolunun şirin illerinden Adıyaman ili Sincik ilçesi Serince Köyü'nde 1982 yılında dünyaya gözlerini açtı. Yoksul bir ailenin ferdi olan Ramzan Bilgin ilk ve orta öğrenimini doğduğu köyde Serince ilk okulunda tamamladı.

Maddi imkansızlıklardan dolayı eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı. Bu yıllarda kendi memletinde iş olanakları olmadığı için gurbetin yolunu tuttu ve İstanbul yolculuğu başladı. Gurbette farklı mesleklerde çıraklık yaparak hayatını sürdürmeye devam etti.

Ticarete ilk adımını ağabeyleriyle beraber İstanbul Gaziosmanpaşa'da kebabçı dükkanı açarak attı. Bir süre işletmeciliğini yaptıktan sonra vatani görevi için askere gitti. Vatani görevi bittikten sonra tekrar işletmeciliğini yaptığı kebabçıda iş başı yaptı.

İşlerin durgun olduğunu gören Ramazan Bilgin işleri tekrar artırmak için çiğköfteyi yoğurup menülerin yanında müşterilerine ikram etti. Müşterilerin çiğköfteyi çok sevdiğini, ikram değil porsiyon olarak istediğini gören Ramazan Bilgin sadece çiğköftenin satış noktalarında daha çok tercih göreceğini ön gördü ve Çiğköfte sektörüne adım atmaya karar verdi. 2005 yılında Serince Çiğ Köfte'yi kurdu. 

Ocak 2023 itibari ile Serince Çiğ Köfte bayi sayısı Türkiye genelinde 400'e ulaştı ve bu sayı her geen gün artarak devam ediyor. Serince Çiğ Köfte bayileri ile birlikte yaklaşık 900 kişiye istihdam sağlıyor. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Ramazan Bilgin;
Serince çiğköfte, Serince döner ve Adıyamanbeyi çiğköfte yönetim kurulu başkanı ve CEO' sudur.

Whatsapp Whatsapp