Ramazan Bilgin Kimdir?

Ramazan Bilgin Kimdir?

Ramazan Bilgin;

Anadolunun şirin illerinden Adıyaman İli Sincik İlçesi Serince Köyü'nde 1982 yılında dünyaya geldi. Yoksul bir ailenin ferdi olan Ramazan Bilgin, ilk ve orta öğrenimini doğduğu köy olan Serince'de  tamamladı.

Maddi imkansızlıklardan dolayı eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı. Bu yıllarda kendi memletinde iş olanakları olmadığı için gurbetin yolunu tuttu ve İstanbul hikayesi başladı. Bu metropolde farklı mesleklerde çıraklık yaparak hayatını sürdürmeye devam etti.

Ticarete ilk adımını ağabeyleriyle beraber İstanbul Gaziosmanpaşa'da kebapçı dükkanı açarak attı. Bir süre işletmecilik yaptıktan sonra vatani görevi için askere gitti. Vatani görevi bittikten sonra tekrar işletmeciliğini yaptığı kebapçı dükkanına dönüp çalışmaya başladı.

İşleri daha da arttırmak için çiğköfte yoğurup menülerin yanında müşterilerine ikram etti. Müşterilerin çiğköfteyi çok sevdiğini ve ikram değil, porsiyon olarak istediğini gören Ramazan Bilgin, sadece çiğköfte ürününün satış noktaları özelinde daha çok tercih göreceğini öngörerek çiğköfte sektörüne adım atmaya karar verdi ve 2005 yılında Serince Çiğ Köfte'yi kurdu. 

Bir anda hızla büyüme ivmesi yakalayan Serince Çiğ Köfte'nin, 2024 yılına gelindiğinde bayi sayısı Türkiye genelinde 300'e ulaşmış bulunmakta ve bu sayı her geçen gün artarak devam etmektedir. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Ramazan Bilgin;
Serince Çiğ Köfte, Serince Döner ve Adıyamanbeyi Çiğ Köfte Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO' sudur. Aynı zamanda sosyal ve kültürel alanda çalışmalar yürüten Ramazan Bilgin, Adıyamanlılar Vakfı Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Çiğ Köfte Üreticileri Derneği (ÇİĞDER) Yönetim Kurulu Üyesi, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Kurumsal Üyesi, Satış ve İş Geliştirme Derneği Kurumsal Üyesi ve Sincik Gönüllüler Derneği Üyesidir.

Whatsapp Whatsapp