SERİNCE ÇİĞ KÖFTE BAYİSİNİN BİR GÜNÜ!

SERİNCE ÇİĞ KÖFTE BAYİSİNİN BİR GÜNÜ!

SERİNCE ÇİĞ KÖFTE BAYİSİNİN BİR GÜNÜ!

Bir çiğ köfte bayisinin sabah 10.00 sıralarında dükkânını açması elzemdir.

Bayinin dükkânı açtığı vakit ilk yapması gereken şey, dükkânına hemen şöyle bir hızlıca göz atmak ve eksiklikleri, yapılması gerekenleri belirlemektir.

Dükkânın tertip, temizlik ve düzeni özenle sağlanmalıdır.

Çiğ köfte tezgâhı hızlı bir şekilde satışa hazır hale getirilmelidir.

Tezgâh düzenlenirken aysbergler tek tek yıkanmalı ve kirlerinden arındırılmalıdır. Çürük, küflü alanlar ayıklanmalı; aysbergler, yıkanan limon ve domatesler ile birlikte soğutma dolabının kenarlarına özenle dizilmelidir.

Nane, roka, maydanoz gibi çabuk bozulan ürünler günlük taze alınmalı ve az az yıkanıp küvetlere konmalıdır.

Bir gün öncesinden kalan domates, kesinlikle satışa sunulmamalı, ikram edilmemelidir. Direkt olarak çöpe atılmalıdır. Çünkü domatesin asidik yapısı dolayısıyla açıkta kaldıktan sonra tüketilmesi sağlığa zararlıdır.

Turşu, biberiye gibi ürünlerin az bir su içerisinde muhafazası gerekmektedir. Ayrıca aynı işlemi mısır için de uygulamak bu ürünlerin kurumaması için elzemdir.

Yemek Sepeti, Getir, Trendyol Yemek, Migros Yemek gibi e-ticaret sepetleri aktif hale getirilmelidir.

Yukarıda belirtilen sabah hazırlığı bittikten sonra işletmeci ve personeli kahvaltısını yapmalıdır.

Sosyal medya hesapları kontrol edilmeli ve en az bir hikâye paylaşımı yapılmalıdır.

Dükkâna gelen her müşteriye öncelikle bir sıkım çiğ köfte ikram edilmelidir.

Her müşteriye çay ikram edilmelidir.

Gün içerisinde gelen her müşteriye Serince Çiğ Köfte’nin zengin menüleri teklif edilmelidir. Örneğin; Suşi, Havuç Dilimi, Muska, Sarma, Çiğ Burger, Bazlama, Yağlı Dürüm gibi çeşitler önerilmeli ve zengin bir sunumla servis edilmelidir.

Akşam saat: 11.00’da dükkân tekrar kolaçan edilmeli, eksiklikler belirlenmeli ve Serince Çiğ Köfte sipariş sitesi üzerinden sipariş verilmelidir.

Örneğin, dükkân 01.00’da kapanacaksa yavaş yavaş kasa parası toplanmalı, gün içerisinde yapılan harcamalar deftere yazılmalı, tezgâh yavaş yavaş toparlanmalı, sepetler kontrol edilmeli ve dükkâna dair yapılacak herhangi bir iş yoksa dükkân güvenli bir şekilde kapanmalıdır.

 

 

Whatsapp Whatsapp