SERİNCE ÇİĞ KÖFTE BAYİLİK SUNUMU

SERİNCE ÇİĞ KÖFTE BAYİLİK SUNUMU

*Bayilik için belirlenen dükkânın ideal metrekaresi bayilik malzemeleri ve müşteri oturma alanı için 30 ile 60 metrekare aralığındadır. Ayrıca dış oturma alanının olması bayinin avantajına olacaktır.

*Bayilik için belirlenen dükkânın cadde üzerinde bulunması, işlek bir mevkide bulunması, yaya sirkülasyonuna açık olması ve okullar bölgesinde olması satış için avantaj olacaktır.

*Bayilik için belirlediğiniz dükkânın iç ve dış cephe fotoğraf ile videolarını, bulunduğu caddenin video ve fotoğraflarını, konumunu firma yetkilisine iletmeniz sürecin etkili ilerlemesi açısından faydalı olacaktır.

*Firma yetkilisi ile randevu oluşturulduktan sonra konumu verilen yerde bakılan dükkân, bayi adayı ve firma açısından bayilik olarak uygun görülürse taraflar arasında sözleşme yapılır. Bu sözleşme ile birlikte bayi adayı tarafından bayilik paket bedelinin yüzde ellisi aynı gün ödenir.

*Bayilik için uygun görülen dükkânın her türlü tadilat, temizlik ve boyama gibi işleri bayi adayı tarafından yerine getirilir. Bu süreçte firma, tabela ve reklam ile dolap ve tezgâh ölçüleri için çalıştığı ustaları, bayilik yerine yönlendirir ve gerekli ölçüleri aldırdıktan sonra yapımı için siparişleri geçer. Malzemelerin bayiye teslim süresi iki ile üç hafta arasındadır. Bayi adayı dilerse kendisi de dükkânını kurabilir; firma yetkilisi nezaretinde firma konseptine uygun dolap-tezgâh, masa-sandalye ve tabela hizmetini dışarıdan alabilir. Bu konuda gerekli kolaylık sağlanır, gerekli bilgiler bayi adayı ile paylaşılır.

*Belirlenen süre sonunda malzemeler eksiksiz bir şekilde teslim edilip bayi açılışa hazır hale gelince, açılış günü bayi adayı ile birlikte belirlenir. Açılış günü firma personelleri, bayi adayının yanında olarak eğitim sürecini yönetir ve bu yönde destek olur. Ayrıca firma yetkilisi bayi adayına açılış sonrası sipariş, muhasebe ve dağıtım süreci ile ilgili bilgilendirme yaparak bu konuda görevli personel bilgisini paylaşır.

*Serince firmasında sipariş sistemi e-ticaret şeklinde olup; bayi, dükkânı için gerekli tüm malzemeleri önceden üye olduğu sipariş paneli üzerinden seçerek sepetine ekler ve ödemesini yaptıktan sonra birebir faturası belirlediği e-mail adresine ve fatura sistemine düşer.

*Bayi, siparişini her gün 18.00 ile 23.59 saatleri arasında vermelidir. Siparişi geçilen ürünler Serince firmasının gelişmiş lojistik sistemi dahilinde her gün dağıtım ağına alınır ve günlük taze olarak tezgâhlara konulur.

*Serince firması bayi-müşteri öncelikli bir kuruluş olduğu için her gün üretim-dağıtım sistemine sahiptir. Ayrıca Serince konsepti kendine özgü olduğu gibi bayilik yerinde ihtiyaç duyulan ürünleri de yine A’dan Z’ye Serince firması temin edebilmektedir.

*Serince firmasında amaç, iyi noktalarda bayilik açarak satış politikasını doğru yönetmek, güler yüzlü bayi ile müşteri memnuniyetini sağlamak ve hijyen kurallarına uygun olarak üretilen lezzetli ürünü bayi tezgâhında aynı şekilde muhafaza ederek mutlu firma, mutlu bayi ve mutlu müşteri kitlesi oluşturmaktır.  

*Serince firmasında bayilik bedeli, isim hakkı bedeli gibi bedeller talep edilmemektedir.

*Serince firması, alanında uzman personel ve danışmanlarla iş birliği içerisindedir. Bayilik başvurusu sırasında firma yetkilisi, bayi adayına KOSGEB destekleri ile ilgili bilgi verir ve adayı bu konuda uzman personele yönlendirir.

*Serince firması bayi satışlarından kâr payı talep etmez. Alış ve satışlar için herhangi bir kota uygulaması yoktur.

*Serince firmasında il, ilçe ve semt bazında restoran, personel ve kira giderleri göz önünde bulundurularak değişken parametreler düşünüldüğünde bayi içi satışta mecburi sabit bir fiyat uygulaması yoktur. Tabi firma, piyasa şartlarının göz önünde bulundurulmasını ve buna uyulmasını isteme hakkına sahiptir. 

*Serince bayilik paketi için talep edilen ücret, paket dahilinde bulunan başta demirbaş ürünler ve diğer sarf malzemeler için istenmektedir. 41 kalemlik malzeme listesini, bayilik konsepti ve görsellerini firma yetkilisi bayi adayı ile bayilik görüşmesinin başında paylaşmaktadır.

*Bayilik paket fiyatlarına KDV dahil değildir. Ayrıca il dışı kurulumlar için demirbaş malzemelere dair nakliye aracı tutulacağı için iller bazında ayrı ayrı nakliye hesaplaması yapılmaktadır. Bu süreci firma yetkilisi yöneterek bayi adayı ile detaylı bilgi paylaşımı yapmaktadır. 

*Serince firmasında yan ürünler noktasında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Bayi adayı isterse satışı arttırmaya yönelik dükkânında midye, içli köfte, yaprak sarma, dondurma, mısır vs. gibi yan ürün çeşitlerini bulundurabilir. Bununla birlikte ana kalem sayılan tantuni, kokoreç, lahmacun gibi ürünlerin satışı yasaktır. Serince firmasının ana ürünü çiğ köftedir. Yan ürünler bu satışın önüne geçmeyeceği için serbest fakat yukarıda sayılan ana kalem ürünler bu satışı olumsuz etkileyeceği için yasaktır. Bir çiğ köfte dükkânında tek ana kalem ürün doğal olarak çiğ köftedir.

*Serince firmasında bayilik görüşmesi aşamasında bayi yetkilimiz, KOSGEB danışmanımız, medya danışmanımız, mali danışmanımız bayi adayının hizmetindedir. Kurulum aşamasında hizmet personelimiz her türlü eksiğin giderilmesinde görevlidir. Açılış günü firma yetkililerimiz eğitim ve uyum konusunda bayi adayının hep yanındadır. Açılış sonrasında sipariş-fatura ve muhasebe görevlimiz, dağıtım görevlimiz daha iyi hizmet vermek için yine vazifelidir.

*Serince firması her ayın 15’inde bayiler genelinde yüzde elli kampanya yapmaktadır. Serince müşterileri porsiyon ürünlerinde satın aldıklarının yüzde elli fazlasını belirtilen gün için bedava almaktadır. Bayilere ise bugün için normal fiyatlar üzerinden büyük oranda indirim uygulanmaktadır. Kampanya detaylarını bayilik sürecinde firma yetkilisi bayi adayına aktarmaktadır.

*Serince firmasında bayi adayı Trendyol Yemek, Yemek Sepeti, Getir Yemek, Migros Yemek gibi platformlar üzerinden kendi adına üyelik açar ve satış yapar. Bu satışlardan firma herhangi bir pay almaz ve ödemeler direkt bayi adayı hesabına yapılır. Yani bu platformlar ile firma arasında herhangi bir komisyon anlaşması bulunmamaktadır. Serince firması bu paketlerin kurulmasında, menü oluşturulmasında bayi adayına medya danışmanı vasıtasıyla ücretsiz hizmet vermekte, bu süreçte de yalnız bırakmamaktadır.

*Bayilik paketi kapsamında hediye olarak verilen 100 kg çiğ köfteyi bayi adayı dilediği anda ve dilediği kadar alma hakkına sahiptir. Sipariş sisteminde herhangi bir kota uygulaması bulunmamaktadır. Serince firması haftanın yedi günü bayilerin siparişlerini temin ve teslim etmektedir.

Whatsapp Whatsapp