Serince Çiğ Köfte LÖSEV'in 25'inci Kuruluş Yılında, Cumhuriyetin 100'üncü Yılı Buluşmasında İkram Sponsoru Oldu

Serince Çiğ Köfte LÖSEV'in 25'inci Kuruluş Yılında, Cumhuriyetin 100'üncü Yılı Buluşmasında İkram Sponsoru Oldu

Kuruluşunun 25'inci yılını kutlayan LÖSEV, 30 Eylül 2023 Tarihinde Cumhuriyet’in 100’üncü yılında lösemiyi yenen çocuklar, aileleri, bağışçılar ve gönüllülerle birlikte binlerce kişi saat 15.00’te Anıtkabir’de buluştu. 

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog- Onkolog Dr. Üstün Ezer yaptığı yazılı açıklamada şu cümlelere yer verdi:

“Bundan tam 25 yıl önce bir masa, bir sandalye ve 35 Lösemili Çocuk ile kurulan LÖSEV ülkemizin gururu ve lösemi alanında dünya lideri olmanın mutluluğunu kutluyor. 1990’lı yıllarda LÖSEV kurulmadan önce yüzde 20’lerde olan tedavi başarısını bugün kişiye özel ilaç uygulamaları ile yüzde 94’lere çıkartırken, bu başarıyı tek kuruş almadan tamamen parasız kazanmanın önemini paylaşıyor. Bunun yanı sıra hepsi dünyada bir ilk olan Lösemili Çocuklar Okulları, köyü, uğraş tedavisi atölyeleri gibi kalıcı eserleri ve Kanser Araştırma Enstitüsü löseminin tedavisini yüzde 100 başarılara yükseltmeyi planlamaktadır.

Tüm bunları önce ülkemizin kurucusu, bilim, sanat ve sporda çağdaş medeniyetleri geçen aydınlık Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve lösemi canavarını yenerek hepimizi gururlandıran lösemi çocuklarımıza borçluyuz. Onlar birer kahraman ve mucizedir. Bu nedenle 30 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 15.00’te Atatürk’ümüze minnet ve şükranlarımızı sunmak ve lösemili Çocuklarımıza destek vermek üzere Anıtkabir’e gidiyoruz. Katılımlarınız bize güç, lösemili çocuklarımıza yaşama azmi verecektir..” 

Anıtkabir'deki buluşmanın ardından Anıtpark ve Anıttepe Spor Tesisleri’nde binlerce kişi bir araya geldi.

Serince Çiğ Köfte'nin ikram sponsoru olarak katıldığı etkinlikte Serince Çiğ Köfte ailesini temsilen Serince Çiğ Köfte Genel Koordinatörü Mehmet Ali Çelik ve Serince Çiğ Köfte Üretim ve Planlama Müdürü Ömer Yay hazır bulundu.

Whatsapp Whatsapp