Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlu Olsun, Veteriner Hekimler Günü Ne Zaman?

Dünya Veteriner Hekimler Günü Kutlu Olsun, Veteriner Hekimler Günü Ne Zaman?

Dünya Veteriner Hekimler Günü, Dünya Veteriner Hekimleri Birliği'nin (WVA) 2000 yılında, her nisan ayının son cumartesi gününü Dünya Veteriner Hekimler Günü olarak ilan etmesi ile kutlanmaya başlamıştır. Dünya Veteriner Hekimler Günü, veteriner hekimler ve hayvan sağlığına, refahına ve halk sağlığına olan azami bağlılıkları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla her yıl Nisan ayının son Cumartesi günü kutlanmaktadır.

Türkiye'de Veteriner Hekimler Günü ilk olarak 28 Nisan 2001 tarihinde Türk Veteriner Hekimleri Birliği'nin düzenlediği organizasyon ile kutlanmıştır.

Bu etkinlik, hem hayvanların hem de halkın sağlığını ve güvenliğini korumak için yorulmak bilmeyen çabaları ve azmi onurlandırmak ve tanımak için gözlemlenmiştir. 2023 Dünya Veteriner Günü'nün bu yılki teması Veterinerlik Mesleğinde Çeşitliliği, Eşitliği ve Kapsayıcılığı Teşvik Etmek.

Bu gün, veteriner hekimlerin topluma kayda değer katkılarını kabul etmek ve değer vermek ve veteriner hekimliği hakkında farkındalığı artırmak için mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

Bu vesile ile tüm veteriner hekimlerimizin gününü kutluyoruz.

Whatsapp Whatsapp